فعال سازی افزونه Add-ins در اکسل

ساخت وبلاگ
چکیده : فزونه Add-ins در اکسل عبارتند از دستوراتی که توسط کاربران حرفه یا نوشته شده و در اختیار کاربران پایه... با عنوان : فعال سازی افزونه Add-ins در اکسل بخوانید :

فزونه Add-ins در اکسل عبارتند از دستوراتی که توسط کاربران حرفه یا نوشته شده و در اختیار کاربران پایه اکسل قرار میدهند تا در امور روزمره از آنها استفاده کنند. نرم‌افزار اکسل، علاوه بر قسمت‌های عمومی، دارای ابزارهای دیگری می‌باشد که یعضا با نصب مجموعه آفیس نصب خواهند شد و فقط نیاز به فعال سازی دارند و سایر افزودنی‌ها بعد از  دانلود و نصب قابل استفاده می‌باشند که در زیر به چند مورد از پر کاربرد ترین آنها اشاره شده است.

 

Analysis Toolpac

این افزودنی که در نسخه‌های پیشین اکسل نیز موجود،بوده، برای کارهای آماری همانند رسم هیستوگرام، بررسی فرضیات آماری و توزیعهای متغیرها مناسب می‌باشد. همراه با نصب مجموعه آفیس، Analys Tolpac نیز نصب می‌گردد، اما در حالت عادی فعال نمی‌باشد و به منظور فعال سازی آن نیاز است از مسیر زیر آن را فعال نمود.

File -> Option -> Add-ins

با انتخاب Add-ins از منوی Option پنجره‌ای مطابق با پنجره زیر باز می‌شود.

Addins

 

با قرار دادن حالت Manage بر روی Excel Add-ins و زدن کلید Go پنجره‌ی جدیدی باز می‌شود که در آن می‌توانید تیک مربوط به Analysis Toolpak را فعال نموده و با تایید آن ابزارهای‌ Analysis Toolpak به تب Data اضافه می‌شوند.

Analysis Tolpak

 

Solver

این افزودنه بسیار قدرتمند به منظور حل مسائل بهینه سازی و مباحث پژوهش‌عملیاتی (Operation Research) و حل مسائل معروف اکادمیک مثل فروشنده دروه گرد، حمل و نقل یا مسائل واقعی قیمت گذاری و بهینه سازی سبد سهام و …. مورد استفاده قرار میگیرد و نحوه‌ی فعال‌سازی آن همانند Analysis Toolpac می‌باشد، تنها تفاوت آن است که به جای زدن تیک Analysis Toolpak باید تیک Solver را زد.

 

 

Power Pivot

این افزودنه قدرتمند برای نسخه های ۲۰۱۰ به بالا قابل استفاده است و مستر اکسل در کتاب خود آن را قویترین ابزار اکسل خوانده است. به کمک این افزونه میتوانید اطلاعات را از منابع مختاف فراخوانی کرده و  بین جداول آنها روابط متفاوتی تعریف نموده و Data Model ایجاد نموده.

برایفعال سازی آن مشابه با Analysis Toolpac  می‌باشد با این تفاوت که در پنجره Add-ins حالت Manage را باید بر روی Com Add-ins قرار داده و بعد از زدن دکمه Go در پنجره جدید تیک مربوط به آن را فعال نمود.ه (البته برای اکسل نسخه ۲۰۱۰ لازم است ابتدا آن را دانلود و نصب نموده. 

Power Pivot

 

Microsoft Power Map Preview for Excel

این افزودنی برای حالات گزارش‌گیری و تصویر کردن اطلاعات بر روی نقشه مناسب می‌باشد به گونه ای که با وارد کردن مقدار شاخص برای هر شهر یا کشور و فراخوانی در این افزونه، به طور خودکار ان شاخص برای ان منطقه رسم میگردد،د، Power Map تب جداگانه‌ای ندارد و در تب Insert  موجود می‌باشد ولی برای استفاده از آن باید ابتدا این افزونه را از سایت ماکروسافت دانلود و نصب نموده

Power Map

صفحه‌ی دانلود از مایکروسافت

 

Power Query

در هنگام کار با اطلاعات در ابعاد بالا، ممکن است فرایند تغییرات بسیار زمان بر باشد و یا این که در طول فرایند با مشکل مواجه شویم، با استفاده از این افزونه، می‌توانید به راحتی بر روی اطلاعات در ابعاد بالا کار نموده و بعد از تعیین تغییرات، تغییرات را بر روی تمامی داده‌ها اعمال نمایید. این افزونه به صورت پیشفرض در اکسل ۲۰۱۶ موجود می‌باشد و برای اکسل ۲۰۱۳ ابتدا باید فایل نصب آن را از سایت مایکروسافت دانلود نموده و بعد از نصب کردن  از قسمت Add-ins از حالت Com Add-ins آن را فعال نموده

Power Query

صفحه‌ی دانلود از مایکروسافت

 

SQL Data Mining Addin

تکنیکهای داده‌کاوی و کاوش داده‌ها یکی از کاربردی ترین ابزارها، جهت ارزیابی و کشف دانش نهفته در داخل داده‌ها می‌باشد که این افزونه ابزارهای داده‌کاوی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.(جهت استفاده از این افزونه نیاز است ابتدا آن را نصب نموده و سپس از قسمت Add-ins آن را فعال نمود)

Data mining

صفحه‌ی دانلود از مایکروسافت

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397 ساعت: 15:32