نمودار دستیابی به هدف

ساخت وبلاگ
چکیده : در اکسل ۲۰۱۶ نمودارهای اکسل در ۸ گروه تقسیم شده اند، با این وجود با ترکیب نمودارهای موجود می‌توان نم... با عنوان : نمودار دستیابی به هدف بخوانید :

در اکسل ۲۰۱۶ نمودارهای اکسل در ۸ گروه تقسیم شده اند، با این وجود با ترکیب نمودارهای موجود می‌توان نمودارها و گیج های جذابی مانند به هدف را ایجاد نمود. برای مثال در حالتی که تعدادی شاخص با هدف گذاری های متفاوت موجود است، میخواهیم سطح تحقق از هدف در هر شاخص را به صورت ذیل نمایش دهیم.

فرایند رسم نمودار به هدف

برای رسم نمودار فوق نیاز است داده ها در سه ستون به ترتیب، اسم شاخص، مقدار شاخص و مقدار هدف برای شاخص، درون اکسل ثبت شوند، سپس بر روی یکی از سلولها کلیک کرده و از تب Insert نمودار Column Chart حالت Cluster را انتخاب نموده . (یا کلید Alt+f1 را فشار داده)

سپس بر روی ستون مربوط به حالت اهداف کلیک کرده و  با زدن Ctrl+1 صفحه مربوط به تنظیمات نمودار باز میشود، در قسمت Fill & Line رنگ نمودار را بر روی No Fill قرار داده و در قسمت Border حالت Solid Line را انتخاب نموده و ضخامت آن را بر روی ۲pt قرار داده و در نهایت از قسمت Series Option حالت Series Overlap را بر روی +۱۰۰ درصد قرار داده.

با اعمال تغییرات فوق بر روی نمودار، نمودار حاصله به صورت ذیل خواهد شد که در آن هر ستون شامل دو بخش مقدار و هدف میباشد و هدف به صورت یک باکس تو خالی است که مقدار قسمتی از آن را پر کرده است.

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 13 دی 1396 ساعت: 21:09