معرفی کتابهای مفید برای یادگیری اکسل

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  تا کنون کتاب های بسیاری، به زبانهای متفاوتی در زمینه اکسل نوشته شده است که از این بین کتابهای نویسنده هایی از جمله Bill Jelen یا همان آقای اکسل، John Walkenbach یا آقای صفحه گسترده، Purna Duggirala نویسنده هندی و صاحب سایت Chandoo.org و آقای Mike Girvin را نام برد. پیشنهاد میکنم هر کتابی از این افراد پیدا کردید فرصت را از دست ندید و حتما بخوانید.

  لیست کتابها

  از بین کتابهای اکسلی که مطالعه کردم، کتابهای زیر بهترین هستند، پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید.بهترین نقطه برای شروع و آشنا شدن با ابزارهای اکسل، کتاب Bible Of Excel به تالیف John Walkenbach می‌باشد که برای ورژن های مختلف اکسل تالیف شده و اخرین نسخه آن مربوط به اکسل ۲۰۱۶ می‌باشد، در این کتاب عموم مباحث اکسل مورد بررسی قرار گرفتهه است.

  Wiley.Excel.2013

  بعد از مطالعه کتاب فوق، جهت بهبود دانش اکسلی خود نیاز است تا با فرمولهای اکسل بیشتر آشنا شوید و برای این منظور کتاب Excel Formulas and Functions For Dummies  نوشته Ken Bluttman پیشنهاد می‌شود.

  Wiley.Excel.Formulas.and.Functions.for.Dummies

   

  در ادامه نوبت به یادگیری دقیقتر نمودارها و داشبوردها می‌باشد که برای شروع ویرایش دوم کتاب Excel Dashboards and Reports نوشته آقای Michael Alexander و John Walkenbach در سال ۲۰۱۳ و کتاب Dashboards for Excel نوشته Jordan Goldmeier  و Purnachandra Duggirala کتاب بسیار خوبی است.

   

  download ۵۱pwmqhiyel-_sx348_bo1204203200_

   

  همچنین اگر قصد یادگیری برنامه نویسی در اکسل را دارید، شما می‌توانید در ابتدا با کتاب Excel VBA Programing for Dumies شروع به کار کرده و بعد از مطالعه آن به منظور یادگیری کامل کتاب Excel 2013 Power Programming with VBA که هر دو نوشته آقای John Walkenbach می‌باشند را مورد مطالعه قرار دهید.

  Wiley.Excel.VBA.Programming.for.DummiesWiley.Excel.2013.Power.Programming.with.VBA

   

  اگر کاربر اکسل با ورژن ۲۰۱۰ به بالا هستید و با فایلهای متعدد اکسل و تابع Vlookup سروکار دارید، حتما حتما کتاب  Microsoft Excel 2013 Building Data Models With PowerPivot  را مطالعه فرمایید. در این کتاب به آموزش نحوه به کارگیری افزونه  Power Pivot در راستای ساهت Data Model پرداخته شده است که با استفاده از آن می‌توان بین جداول متفاوت با ابعاد بالا رابطه برقرار کرد، به شما کمک نماید.

  Microsoft.Press.Excel.2013,.Building.Data.Models.with.PowerPivot

   

  در بین لیست کتابهای بالا جای کتابهای Ctrl+Shift+Enter: Mastering Excel Array Formulas از Mike Grivin و  Excel 2016 Pivot Table Data Crunching از Bill Jelen  و Michael Alexander خالی می‌باشد که برای کاربران در سطح پیشرفته اکسل پیشنهاد می‌گردد.

  download-1 download-2

   

  در ادامه نیز لیست چند کتاب پیشرفته نکته و مباحث کاربردی اکسل آورده شده است.

   

  ۱۰۱ Excel 2013 Tips, Tricks and Timesavers

  Guerrilla Data Analysis Using Microsoft Excel

  MrExcel XL: The 40 Greatest Excel Tips of All Time

  Power Excel with MrExcel: Master Pivot Tables, Subtotals, Charts, VLOOKUP, IF, Data Analysis in Excel 2010–۲۰۱۳

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 13 دی 1396 ساعت: 21:09
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها