تغییر فونت یکجا سلولها با استفاده از دستور replace

ساخت وبلاگ
چکیده : بعد از یک ماه کار بر روی فایل اکسل، بالاخره فایل نهایی شد و آماده ارائه به کارفرما، ولی در روز آخر ت... با عنوان : تغییر فونت یکجا سلولها با استفاده از دستور replace بخوانید :

بعد از یک ماه کار بر روی فایل اکسل، بالاخره فایل نهایی شد و آماده ارائه به کارفرما، ولی در روز آخر تصمیم گرفتم به جای سلولها بودم.

ولی مطمئن بودم که حتما راه حلی وجود داره. بالاخره در اکسل هیچ چیز غیر ممکن نیست.

ابتدا خواستم با استفاده از VBA این کار را بکنم که یکدفعه سوالی به ذهنم رسید که آیا میشود این کار را با  Find and Replace انجام داد؟ 

این دستور فوق العاده است و بارها کاری که در حالت عادی باید در یک ماه انجام میدادم را با استفاده از این دستور در یک ساعت انجام دادم، اما همیشه با استفاده از این دستور متن خاصی را با متن دیگر در سلول یا فرمول ها جایگزین میکردم یا سلولهایی که فرمت خاصی دارند را انتخاب میکردم و به صورت دستی رنگ آنها یا فرمت آنها را تغییر میدادم ولی این بار میخواهم فرایند تغییر دادن را هم با همین تابع انجام بدم.

دستور Replace

 در این مسئله ابتدا درون یکی از سلولها کلید میانبر Ctrl +h را زدم تا صفحه Find and Replace به صورت ذیل باز شود.

سپس بر روی گزینه option کلیک کردم تا قسمت تنظیمات این دستور باز شود.

سپس قسمت with in را از حالت worksheet به workbook تغییر دادم تا تغییرات در تمامی شیتهای فایل اکسل انجام شود.

در قسمت رو به روی Find What بر روی format کلیک کردم  تا صفحه مربوط به تعیین فرمت سلولهای مد نظر باز شود. در ادامه از تب font قسمت font فونت B Nazanin را انتخاب کردم و در انتها پنجره را تایید کردم. (این کار به معنی آن است که باید سلولهایی با فونت B Nazaninانتخاب شوند)

سپس از مقابل قسمت Replace With بر روی format کلیک کردم تا صفحه مربوط به تنظیمات فرمت باز شود. این دفعه از تب font قسمت font، فونت B Zar را انتخاب کردم و پنجره تنظیمات فرمت را تایید کردم. (این مرحله بدین معنی است که فونت سلولهای شناسایی شده، را به فونت B Zar تغییر بده)

در نهایت بر روی کلید Replace All کلیک کردم تا فونت تمامی سلولها با فونت B Nazanin به B Zar تغییر کند.

...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : دوشنبه 11 دی 1396 ساعت: 11:15