ساخت داشبورد با استفاده از PowerView

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  برای ساخت داشبورد با استفاده از PowerView  بعد از فعال سازی افزونه Power View در اکسل، فرایند گزارش گیری با ساخت جدول شروع میشود.

  به گونه ای که ابتدا درون صفحه سفید، یک جدول ایجاد میکنیم و آن را به نمودار مد نظر تبدیل میکنیم.

  فرایند ساخت داشبورد در اکسل

  به منظور شروع ساخت داشبورد در پاورویو کافی است در یک نقطه از صفحه‌نمایش (صفحه سفیدرنگ) کلیک کرده و از قسمت Field List، فیلدهای ماه و درآمد را درگ کرده و در قسمت Fildes به‌صورت ذیل وارد نموده.

  برای نمونه فیلدهای ماه و درآمد را به ترتیب از قسمت Field List انتخاب کرده ورد قسمت Field در رها نموده، با انجام این کار، یک جدول از اطلاعات ماه‌ها به همراه درآمد حاصل در هرماه در صفحه‌نمایش ایجاد می‌شود.

  در گام بعدی، نوبت به تبدیل جدول به نمودار ستونی می‌باشد. بدین منظور بعد از انتخاب جدول از تب Design قسمت Switch Visualization از لیست نمودارها، نمودار ستونی انباشته را انتخاب نموده تا داده‌های جدولی به‌صورت نمودار ستونی به شکل ذیل نمایش داده شود.

   

  به‌منظور نمایش سهم هر محصول از درآمد کل در کنار نمودار درآمد ماهانه، کافی است بر روی یک قسمت خالی از صفحه‌ نمایش کلیک کرده و از قسمت Power View Fields فیلدهای محصول و درآمد فروش را انتخاب نموده و در قسمت Fields قرار داده تا اطلاعات محصول و درآمد در یک جدول در کنار نمودار ستونی نمایش داده شود.

   سپس با انتخاب کردن آن جدول، از تب Design قسمت Switch Visulization قسمت Other Chart نمودار دایره‌ای را انتخاب نموده تا اطلاعات به‌صورت نمودار دایره‌ای در کنار نمودار ستونی نمایش داده شود.

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 8 دی 1396 ساعت: 2:04
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها